top of page
zamalujgranice

Mapa Wiedzy - platforma, która odmieni rynek edukacji w Polsce...


Celem projektu ,,Zamaluj Granice" jest pomoc uzdolnionym osobą w pokazaniu i rozwijaniu swoich talentów. Nie jest on skierowany wyłącznie do ludzi uzdolnionych artystycznie, ale również do dzieci, młodzieży i dorosłych utalentowanych w dziedzinach nauki. A w jaki sposób najlepiej jest te zainteresowania rozwijać? Oczywiście poprzez branie udział w różnego rodzajów zajęciach, warsztatach, webinarach czy kursach. Jednakże znalezienie takich w swojej okolicy nie zawsze jest łatwe. Tutaj z pomocą przychodzą założyciele platformy Mapa Wiedzy...


A gdyby tak zebrać wszystkie wydarzenia edukacyjne w jednym miejscu? Na taki pomysł wpadli młodzi twórcy platformy Mapa Wiedzy. Stworzyli narzędzie, które umożliwia błyskawiczny dostęp do ofert edukacyjnych w całej Polsce.


Zespół Mapy Wiedzy to grupa sześciu ambitnych i zmotywowanych uczniów z LO9 i LO11 we Wrocławiu, którzy za cel obrali pomoc rówieśnikom w ich drodze przez edukację! Biorąc udział w olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii" postanowili samodzielnie stworzyć platformę internetową oraz kampanię w social media, z pomocą których dotarli już do prawie 100 tys. osób w całej Polsce! Nasz zespół to:


Michał Płócienniczak - uczeń dziewiątego liceum, lider projektu i autor platformy,

Oliwia Szymczak - uczennica jedenastego liceum, menadżerka social media i pomysłodawczyni projektu,

Julia Grzegorek - uczennica dziewiątego liceum, menadżerka social media,

Martyna Mielczarek - uczennica dziewiątego liceum, copywriterka,

Julia Kornaćkyj - uczennica jedenastego liceum, copywriterka

Szymon Tyliński - uczeń dziewiątego liceum, connection manager



Mapa Wiedzy to nowa na polskim rynku platforma internetowa, mająca na celu ułatwienie dostępu do wydarzeń edukacyjnych w całym kraju. W jednym miejscu zebrane zostaną wszystkie najważniejsze wydarzenia edukacyjne w Polsce.

Już teraz można na niej znaleźć informacje o ciekawych warsztatach, webinarach, czy kursach powtórkowych do matury, organizowanych w formie stacjonarnej

lub zdalnej. Jest to nie lada gratka dla uczniów przygotowujących się do matury

lub tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty na przyszłość.


Mapa Wiedzy na razie skierowana jest do uczniów szkół średnich, ale planowane jest szybkie poszerzenie grupy użytkowników.


“Szukając interesujących warsztatów, czy kursów umożliwiających poszerzenie

lub usystematyzowanie wiedzy zauważyliśmy, że znalezienie czegoś naprawdę wartościowego zajmuje sporo czasu” - mówi Michał Płócienniczak, lider projektu Mapa Wiedzy i jednocześnie jeden z jego pomysłodawców. - “Pomyśleliśmy,

że warto byłoby uprościć i przyśpieszyć ten proces. A potem tylko doszliśmy

do wniosku, że możemy sami coś z tym zrobić’ - dodaje.


Mapa Wiedzy, to przede wszystkim prosty design i zaawansowana filtracja, które umożliwiają znalezienie dopasowanych ofert, w jak najkrótszym czasie. Jest oparta

o aktualną bazę danych, która powstaje przy współpracy zarówno z dużymi, renomowanymi uczelniami i instytucjami (np. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wrocławski Instytut Kultury), jak i tymi mniej znanymi. Dodatkowo twórcy postarali się o kompatybilność platformy z rozwiązaniami firmy Google (Google Calendar, Google Maps), aby dać użytkownikom pewność, że nie przegapią żadnej dobrej okazji na rozwój osobisty.


Aktualnie platforma Mapa Wiedzy dostępna jest pod adresem https://mapawiedzy.pl.

Niebawem dostępna będzie również w formie aplikacji mobilnej do zainstalowania

na smartfonach i tabletach.


Mapa Wiedzy została stworzona jako efekt działalności projektu realizowanego w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii” - olimpiady, która zachęca młode umysły do rozwiązywania problemów społecznych współczesnego świata.


Kontakt:

Michał Płócienniczak - lider projektu Mapa Wiedzy

e-mail: mplocienniczak@mapawiedzy.pl


30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page